Smrt je limit

Psychologické drama s kriminální zápletkou

HomeSmrt je limit

Smrt je limit

Ten kdo se často pohybuje na hranici života a smrti má jiné hodnoty a právě proto je vztah mezi filmovým kaskadérem a jeho sedmiletou dcerou tak zvláštní…

…navíc je mezi kaskadéry někdo, kdo se nezastaví před ničím…

Jedná se o psychologické drama s kriminální zápletkou vsazené do atraktivního prostředí filmových kaskadérů, které se odehrává v České republice. Tvrdost této akční profese je každodenní součástí života hlavních hrdinů, což zvládají s patřičnou dávkou nadhledu a svérázného humoru. Tento příběh ale není o kaskadérské práci jako takové, ale o pocitech lidí, kteří jsou stejně zranitelní jako všichni ostatní. Hlavním hrdinou je bývalý šéf kaskadérské skupiny Robin, který je kriminalista. Robin vyšetřuje sérii sadistických vražd mladých žen. Stopy vedou k jeho kamarádům kaskadérům, kteří jsou najati americkou produkcí v České Republice na ty nejnebezpečnější kaskadérské scény, ale Robin si to nechce připustit a je přesvědčen, že by nikdo z jeho kamarádů nebyl něčeho takového schopen. S manželkou Terezou má Robin sedmiletou dceru Janičku, které se příliš nevěnuje, až do té doby, než Terezu zavraždí přímo před očima malé Janičky maniak, kterého se snaží Robin dopadnout. Od této chvíle přestane Janička úplně mluvit a svérázný Robin se postupně stává skutečným tátou a jejich vztah dostává jinou dimenzi. Robin se chce za každou cenu pomstít vrahovi jeho manželky a i přesto, že je dočasně suspendován pokračuje ve vyšetřování na vlastní pěst. Skupina jeho kamarádů kaskadérů pokračuje v natáčení, kde dojde k tragické nehodě při jedné z nejtěžších scén filmu. Jeden z  kaskadérů díky vadné karabině spadne pod kola jedoucího vlaku což nepřežije. Vztahy mezi zbývajícími kaskadéry se otřásají v základech a dokonce i kamarádi na život a na smrt se pohádají a nemluví spolu. Robin se pokusí zabít psychopata Wernera, kterého policie zatkla za několikanásobnou vraždu mladých žen, kterou vyšetřoval. To se Robinovi naštěstí nepodaří a dodatečně se zjistí, že Werner sice patří za mříže, ale není to ten koho hledají. Teď už neodvratně všechny stopy vedou ke zbývajícím členům kaskadérské skupiny. Naprosto nečekané rozuzlení a odhalení vraha vypovídá o tom, že láska a nenávist k sobě nemají daleko a že i velké kamarádství může mít své tajemství.
To co má v životě tu největší cenu většinou pochopíme, až když už je pozdě…

Autoři scénáře

Petr Jákl s.

Bývalý kaskadér a reprezentant v judo na Olympijských hrách v Mnichově 1972, který si jako herec zahrál v mnoha filmech(Cesta peklem, Nexus, Megret a Noah atd.), producent (J.B.J.FILM) a v posledních letech se věnuje scenáristice (Cesta peklem, Sráz).

Petr Jákl

Bývalý kaskadér a reprezentant v judo na Olympijských hrách v Sydney 2000, který si jako herec zahrál v několika hollywoodských filmech(Bad Copany, XXX, Eurotrip, Alien vs. Predator atd.), producent (J.B.J.FILM) a v posledních letech se věnuje scenáristice (Hasta La Vista Hero, Síla vůle).

Dvě až neuvěřitelně stejné biografie otce a syna, kteří přes čtyři roky spolu s dramaturgem Janem Gogolou (profesor na FAMU, Morčata atd.) vytvářeli scénář k tomuto filmu.

 

COPYRIGHT REGISTRED!
Tento materiál je zaregistrován a nesmí být použit nebo prodán bez písemného souhlasu autorů.

 

Scénář: Petr Jákl a Petr Jákl s.

0
0
image
https://jbj-film.cz/wp-content/themes/hazel/
https://jbj-film.cz/
#787878
style1
paged
Loading posts...
/www/doc/www.jbj-film.cz/www/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
off
off