Hasta la vista hero

Akční dobrodružná reality show určená pro TV. Třináct dílů, každý po 60 minutách s týdenní periodou vysílání.

HomeHasta la vista hero

Hasta la vista hero

dobrodružná akční reality show

Poprvé propojuje film a reality show pomocí světově známých dobrodružných a akčních filmů s nepostradatelnou dávkou odvahy a vůle zvítězit ve fyzicky i psychicky náročných úkolech.

 

Panem et circenses Chléb a hry – Úvod

HASTA LA VISTA HERO je dobrodružnou akční Reality Show, pracující s odkazy na klasické světové filmové legendy a vzory. Svým principem, důsledně aplikovaným na televizní prostředí, splňuje základní parametry dvou hlavních současných diváckých lákadel. Tím prvním je splnění obyčejného lidského snu, že každý z  nás může být slavný i milovaný, dostane-li v životě tu správnou šanci. Druhým lákadlem je možnost aktivně ovlivňovat život někoho jiného, prostřednictvím textových zpráv nebo telefonních hovorů. Stejně jako ve starém Římě budou diváci rozhodovat o tom, který ze soutěžících, zvítězí a získá hlavní cenu. A to bez ohledu na to, jak si ten dotyčný v samotném klání vedl. Jen podle osobních pocitů a sympatií zvolí svého „HRDINU“. Ten kdo bude chtít v této soutěži zvítězit musí projevit velkou dávku odvahy, nezdolné vůle, smyslu pro humor a v neposlední řadě soutěžení fair play.

 

Audaces fortuna kyvat Odvážnému štěstí přeje – Princip hry

Dvanáct soutěžících jednotlivců, rozdělených do dvou týmů vzejde z náročného konkurzu, který bude náplní prvního dílu. Samotná hlavní soutěž bude rozdělena do jedenácti soutěžních epizod, strukturovaných do 55 minutového formátového typu s týdenní periodou vysílání. V závěrečném třináctém dílu budou použity nejlepší záběry z celé soutěže a bude koncipován jako jedna velká party s dortovou bitvou odehrávající se v domě, který dostane výherce celé soutěže. Dle přesně stanovených pravidel se soutěžící v každém díle utkají ve dvou náročných interiérových úkolech a třetím exteriérovém. Soutěžící budou muset překonat strach, sami sebe a dokázat svoji nezdolnou vůli a odhodlanost zvítězit. Všechny soutěžní úkoly budou pojaty tak, aby byly drsné, ale zábavné a mnohé z nich divákovi připomněly scény ze známých akčních a dobrodružných filmů. Úkoly budou voleny tak, aby se divák při jejich sledování pohyboval na pomyslné hranici mrazení a smíchu. Jednotlivé díly budou koncipovány jako velká spektakulární představení, snímaná filmovou technologií, tak aby bylo dosaženo maximálního diváckého zážitku. Zásadní rozdíl oproti všem stávajícím soutěžím tohoto typu, je ve stylu natáčení a ve filmové poetice celé soutěže.

Naším cílem je divákovi nabídnout třináctidílnou dobrodružnou epopej, ve které prožívají naši hrdinové svá dobrodružství a na jehož konci dosáhne jeden z nich vysněného vítězství.

Na konci každého soutěžního dílu mohou televizní diváci pomocí SMS poslat kladné hlasy tomu „GLADIÁTOROVI“, který je jim nejsympatičtější a naopak mohou poslat i záporné hlasy tomu koho chtějí ze soutěže vyloučit. Soutěžící, který v každém konkrétním dílu získá po sečtení kladných a záporných hlasů nejméně SMS na svoji podporu bude ze soutěže vyhozen, a to tak že doslova, např. ze skály do vody, nebo dokonce z letadla atd. V každém z dílů, kromě prvního konkurzního a závěrečného, bude vyřazen jeden soutěžící, až zůstanou pouze dva, mezi kterými se rozhodne o celkovém vítězi. Diváci budou rozděleni do dvanácti týmů po dvaceti lidech. Každý ze soutěžících tak bude mít svůj divácký tým, který mu bude přidělen a bude mu fandit. Jeho členové budou dobově oblečeni. Tato „divácká“ družstva budou vyřazována ze soutěže společně s vyhozením jejich soutěžícího, až zůstane jen vítězný tým, který získá stylovou cenu.

Moderátor bude v každém dílu představovat nějakou známou filmovou postavu (Indiana Jones, James Bond, Gladiátor, Rambo atd.). Celý díl bude věnován odkazům na dobrodružství této konkrétní postavy a samotní soutěžící se budou často ocitat v mezních situacích, typických pro filmového hrdinu, který nás dílem provází v podobě moderátora a jeho pěti pomocníků – liliputů ve stylových kostýmech. Ti se budou snažit soutěžícím za každou cenu znepříjemnit jejich soutěžení. Soutěžící budou rozděleni do dvou družstev. Každé družstvo bude mít svého kapitána, který tým povede, ale nebude soutěžit. Každý soutěžní díl bude začínat akční filmovou ukázkou, která nás rovnou uvede do světa našeho filmového hrdiny. Tak jak je tomu v klasických Bondovkách, kde nové dobrodružství uvozuje právě končící akce. Herecké role si v této akční scéně mezi sebe rozdělí moderátor, oba kapitáni, liliputi a kaskadéři. Na konci každého úvodního klipu bude vtipně zahájena soutěž, která budo spolu s akční ukázkou probíhat ve stejné filmové dekoraci. Každý díl Show bude navíc obohacen dvěma klipy natočenými skrytou kamerou, kde budou vždy účinkovat oba kapitáni, a které budou na někoho připravené jako nachytávka. Dalším zpestřením bude soutěž o nejlepší HOME VIDEO, které bude stejně jako nachytávky v drsném, ale vtipném stylu naší soutěže. Každý soutěžící bude za jednotlivé výhry nebo prohry v soutěžních úkolech královsky odměněn nebo drsně potrestán. Napjatou atmosféru náročných soutěží odlehčí drsné animované video HAPPY TREE FRIENDS a hudební host, který bude volen z hardrockových nebo newmetalových skupin typu Ramstein nebo Limp Biscuits. Je možné přizvat i hudebníky, kteří vytvořili známé filmové melodie použitých filmů.

Všechny soutěžní díly se budou odehrávat ve filmové dekoraci nazvané STONE TEMPLE, která bude působivě výtvarně řešená a bude evokovat filmové prostředí kombinované z filmových epopejí o Indianu Jonesovi, Predátorech nebo Vetřelcích. Tento ateliér bude připomínat jeskynní obřadní chrám starých Mayů či Aztéků s velkou obětní deskou uprostřed, s mnoha okovanými dveřmi zasazenými ve skále a kovovými poklopy v podlaze, které povedou do podzemního bludiště. Dveře i poklopy jsou naše výstupy do venkovního světa, vstup do reality dotáčených klipů a soutěží. Divácký pocit a celkový dojem dekorace by měl evokovat tajemno z neznámých prostorů filmového světa.

Celá soutěž bude obohacena prvky „REALITY“ rozhovory se soutěžícími i členy jejich rodin, fanouškovských týmů, abychom všechny soutěžící dobře poznali a mohli s nimi prožívat jejich úspěch i neúspěch.

Nepoužijeme názvy ani  ukázky z akčních a dobrodružných filmů, ale budeme pouze napodobovat jejich styl pomocí oblečení a známých scén.

 

Auri sacra fames! Prokletý po zlatě hlade!

HASTA LA VISTA HERO je hra o relativně velké bohatství. Ten, který postoupí přes všechny překážky a souboje až na samotný pomyslný vrchol této Indiana Jonesovské Odyssey, vyhraje luxusní dům, terénní automobil a dobrodružnou cestu kolem světa.

 

Soutěžní úkoly

Budou použity úkoly podobné scénám z dobrodružných a akčních filmů, jako jsou např. přisáté pijavice z filmu Rambo nebo pojídání syrového masa zapíjeného rybím tukem a procházení mezi hady či pavouky z filmu Indiana Jones atd..

 

Autoři scénáře

Petr Jákl (Smrt je limit, Síla vůle) a Radan Dolejš, který je jedním z nejúspěšnějších dramaturgů zábavních pořadů České republiky.

 

COPYRIGHT REGISTRED!
Tento materiál je zaregistrován a nesmí být použit nebo prodán bez písemného souhlasu autorů.

 

Scénář: Petr Jákl jr. a Radan Dolejš

0
0
image
https://jbj-film.cz/wp-content/themes/hazel/
https://jbj-film.cz/
#787878
style1
paged
Loading posts...
/www/doc/www.jbj-film.cz/www/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
off
off