ZÍTRA VSTANU A ZACHRÁNÍM SVĚT

Zpět na filmografii

Černá komedie s velmi podivným hrdinou.


Žánr: Komedie 

Režie: Marek Dobeš 

Námět:  

Scénář: Marek Dobeš, Štěpán Kopřiva 

Technické parametry:

35 mm, Dolby Digital 90 minut


Führer je zpět

To, že je klonovaný a ztřeštěný, mu nezabrání, aby nechtěl očistit své jméno a konat dobré skutky. Nebo se o to alespoň nepokusil…

Adolf Hitler je pánem světa. Jakožto klon původního originálu vyhrál druhou světovou válku a jeho Třetí říše se nyní, počátkem jedenadvacátého století, rozprostírá od Asie po Afriku. A Uganda má na kahánku. Tedy alespoň v jeho představách. Skutečnost je poněkud jiná. Hitler je pokusným králíkem. Podle hesla „kdo jiný by si to měl zasloužit víc“ se na něm testují nové léky. Takže nyní Hitler žije na historkách o vyhrané válce, nutnosti zůstat v izolaci, protože je těžce nemocný a také desítkách experimentálních preparátů. Když na to ex-führer přijde, uteče. Zjištění, že není vládcem světa, ale historickou karikaturou je pro něj obrovský šok. Jakmile se z něj vzpamatuje, rozhodne se, že všechny ohromí. Chce se od základu změnit a všem dokázat, že by se člověk neměl soudit podle obalu, ale podle toho, jaký doopravdy je. Proto se rozhodne konat dobré skutky, aby očistil svoje jméno. O komické situace, do kterých se svérázný Adolf dostane, nebude rozhodně nouze a první příležitost na sebe nenechá dlouho čekat. Vědci, kteří ho naklonovali, se v rámci svého programu na vývoj esence čistého zla chystají udělat to samé i se samotným Satanem, což bude pochopitelně znamenat konec světa.

Takže Adolf Hitler musí zachránit svět.

Díky jeho povaze to ale rozhodně nebude lehké...

Scenáristi
Štěpán Kopřiva a Jiří Pavlovský
Napsali společně scénář pro krátké filmy The Executioner, Explicitní důkazce a dohromady s Markem Dobešem napsali scénář krátkého filmu I Was a Teenage Intellectua (Byl jsem mladistvým intelektuálem). Dále napsali scénáře pro dva celovečerní filmy (Vidět a zemřít, Na rozkaz císaře) a pro televizní seriál Místo nahoře. Štěpán Kopřiva napsal další dva celovečerní scénáře – historickou hudební komedii Musica Viva a černou komedii Choking Hazard.

Režisér
Marek Dobeš
Režíroval a podílel se na scénářích krátkých filmů The Executioner, Explicitní důkaz a krátké hororové komediieI Was a Teenage Intellectual (Byl jsem mladistvým intelektuálem) (hlavní cena z festivalu Wordfest Houston a hlavní cena v rakouském Ebensee). Černá komedie Choking Hazard (festivaly: Tribeca New York, Karlovy Vary a Hamburk) je jeho celovečerní debut, který už byl prodán do distribuce do Spojených států.

Prestižní časopis Variety Choking Hazardu napsal:
„Komedie plná drzého humoru a litrů malinově zbarveného slizu!“ Eddie Cockrell

COPYRIGHT REGISTRED!
Tento materiál je zaregistrován a nesmí být použit nebo prodán bez písemného souhlasu autorů.